Batı Ermenistan Ulusal Konseyi, Soykırımdan Kurtulan ve srgn edilenlerin son bir Varisi, Birleşmiş Milletler Teşkilatının İnsan Hakları Komisyonuna başvurarak varlığımız, z benliğimiz ve temel haklarımızın hayata geirilmesini talep etmesi IIN dnyaya dağılmış tm Ermeni halkına bu manifestoyu yollamaktadır.

Hakkımız olan otodeterminasyon, hukuksal a ıdan d nyaya dağılmış Soykırımdan kurtulan ve srrg n edilen Batı Ermenistan Ermenileri varislerinden başka hi bir kuruluş inksan, kıkluyyanbulkankan Başka bir deyişle, kendisine zg demokratik yapılarıyla s rg ndeki kendi halkının geleceği sorununu Batı Ermenistan Ermenilerinin kendileri y netekektir.

Zamanıdır ! Kendi birleşik geleceğimizi teredd t etmeden, el ele vererek, birlikte inşa edelim.

Gelin, birlikte ispat edelim ! soykırımdan kurtulan Batı Ermenistan Ermenileri hala dimdik ayaktadır ve kendi varlığı ile kendi kaderini tayin etmesi konusunda mâcadeleye devam etmektedir.

Géline ! Batı Ermenistan vatandaşları olarak, bizim tım haklarımızı savunma misyonu bulunan ve 9 mai 2016 tarihinde kabul edilen Batı Ermenistan Anayasası temelinde; Batı Ermenistan Ulusal Konseyi, Häkémeti ve Parlamentosu etrafında birleşelim!

Batı Erménistan Ulusal Konseyi